Psk. Goncagül Gök Yılmaz

Psikolog Goncagül Gök Yılmaz Girne Amerikan üniversitesi başarı bursuyla girdiği Psikoloji(%100 İngilizce) bölümünden 2014 yılında onur öğrenci ünvanı ile mezun olmuştur.
Eğitim hayatı boyunca danışmanlık merkezlerinde , Manisa ruh ve sinir hastalıkları hastanesi çocuk ergen psikiyatri servisi yataklı servis, Amatem kliğinde bireysel ve grup çalışmalarına katılmış, anaokulları , özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde gönüllü olarak çalışmıştır.
Lisans eğitim sonrası çocuk ve yetişkin bireylere yönelik seminer ve sertifikalı birçok eğitim programına katılmıştır. Van yüzüncü yıl üniversitesi pedagojik formasyon eğitimi almış 5 yılı aşkın süre boyunca özel okullarda okul psikoloğu ve Eğitim danışmanlığı olarak görev yapmıştır.
Bilişsel davranışı terapi, Emdr terapi, oyun terapisi , cinsel terapi, uygulayıcısı , aile danışmanlığı ve kısa süreli çözüm odaklı terapi ve aktarım terapi ekollerine bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Tarama testlerinden çocuk değerlendirme, gelişim ve dikkat testleri ve aynı zamanda MMPI uygulayıcısıdır.
Çalışma alanları; çocuklarda gelişim süreçleri, çocuklarda tuvalet alışkanlığı, tırnak yeme, okula uyum, akran zorbalığı, çocuklarda öfke kontrolü, sıvav kaygısı , ekran bağımlılığı, ergen psikolojisi, duygu durum bozuklukları, depresyon, kaygı bozukluğu, aile içi iletişimde, kişiler arası ilişkiler.
Koza Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yüzyüze ve online olarak Çocuk, Ergen ve Yetişkin alanlarında psikolojik danışmanlık ve psikoterapi desteği sağlamaktadır.