Uzm. Psk. Cansu Azak

Uzm. Psk. Cansu Azak

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünü başarı bursu ile bitirdikten sonra İstanbul Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından mezun olmuştur. Uzmanlık tezini “Genç Erişkinlerde Mükemmeliyetçilik ile Depresyon, Anksiyete ve Erteleme Davranışı İlişkisi” üzerine yazmıştır.
Lisans eğitimi sırasında çeşitli kolejlerin anaokulu ve ilkokul kademelerinde gönüllü stajlarını tamamlamıştır.
Klinik stajını Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde Alkol ve Madde Bağımlılığı servisinde yapmıştır.
Yüksek lisans sırasında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji biriminde süpervizyon eşliğinde ergen ve yetişkin bireylerle psikoterapi çalışmaları gerçekleştirmiştir. Eş zamanlı olarak Etiler Brainfit Dikkat Gelişim merkezinde Psikolog olarak çalışmıştır. Covid-19 ve İzmir depremi süreçlerine gönüllü psikolog olarak destek vermiş, halen farklı projelerde ve derneklerde gönüllü desteği devam etmektedir.
Marmara üniversitesinde Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi eğitimi almıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ekolleriyle çalışmaktadır. Tarama testlerinden Çocuk Gelişimi Testleri uygulayıcısıdır.
Çalıştığı Başlıca Konular: Depresif Bozukluklar, Anksiyete Bozuklukları, OKB ve İlgili Bozukluklar, Bipolar ve İlgili Bozukluklar, Travma ve Strese Bağlı Bozukluklar, Disosiyatif Bozukluklar, Somatik Semptom ve İlgili Bozukluklar, Cinsel İşlev Bozuklukları, Cinsel Kimlik Disforisi ve Kişilik Bozuklukları’dır.
Koza Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde, online olarak Ergen ve Yetişkin alanlarında psikolojik danışmanlık ve psikoterapi desteği vermektedir.