Psk. Esma Nur Çapraz

Psikolog Esmanur Çapraz,

Başarı bursu ile kayıt olduğu Yaşar Üniversitesi %100 İngilizce Psikoloji bölümünden 2019 yılında mezun oldu.

Lisans eğitimi boyunca, Salihli Manisa Devlet Hastanesi, Salihli Manisa Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi ve İzmir (Bayraklı) Adliyesi kurumlarında gönüllü stajlarını tamamlamıştır. Çeşitli seminer ve programlara katılmıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda (TEGV-İzmir/Çiğli) çocuklarla beraber çalışmalar sürdürmüştür.

Lisans eğitimi sonrasında çocuklara ve yetişkinlere yönelik seminer ve sertifikalı birçok eğitim programına katılmıştır ve katılmaya devam etmektedir. MMPI, Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri (AGTE, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Cattell 2-A Zeka Testi, Cattel 3-A Zeka Testi vb.) uygulayıcısıdır. İzmir Psikoloji Enstitüsü tarafından verilen çocuklara yönelik Oyun Terapisi eğitimi almıştır. DATEM kurucusu Prof. Dr. Ebru Şalçıoğlu’nun Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimini tamamlamıştır.

Başlıca Çalıştığı Konular; Panik Bozukluk, Yaygın Anksiyete, Sosyal Kaygı, Sınav Kaygısı, Agorafobi, Özgül Fobiler/Fobiler, Depresyon/Majör Depresif Bozukluk, Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Kişilik Bozuklukları’dır.

Koza Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde online ve yüz yüze olarak Ergen ve Yetişkin alanlarında psikolojik danışmanlık ve psikoterapi desteği sağlamaktadır.